“Wdzięczni za Wolność”

Koncert religijno-patriotyczny
realizowany dzięki programowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”.

Historia Polski naznaczona jest nieustanną walką o wolność. Nigdy Polski Naród nie przestał toczyć boju o niepodległość, wartości najwyższe i dobro przyszłych pokoleń. Rok 2020 stał się okazją do wspomnienia takich wydarzeń jak 102. rocznica Odzyskania Niepodległości, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej czy chociażby 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

Z tej okazji Krasnobrodzki Gospel i Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu 19 grudnia 2020 r. organizuje koncert religijno-patriotyczny „Wdzięczni za wolność”. Ze względu na pandemię koncert będzie transmitowany on-line na YouTube, na kanale chóru Krasnobrodzki Gospel (link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCNe_8dnvK2FJ6uclL7Wrhyw). Koncert realizowany będzie w Tomaszowskim Domu Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski.

Krasnobrodzki Gospel wraz z muzykami zaprezentuje współczesne utwory o tematyce religijnej i patriotycznej. Koncert przerywany będzie filmami dotykającymi tematyki Odzyskania Niepodległości, Bitwy Warszawskiej a także narodzin świętego Papieża Polaka, który odwiedził Zamość w 1999 roku. Ponadto przedstawione zostaną urokliwe zakątki Roztocza, które niejednokrotnie związane były z walką o wolność.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Zapraszamy wszystkich także do śledzenia fanpage chóru Krasnobrodzki Gospel, gdzie na bieżąco będziemy przekazywać informacje dotyczące koncertu (link do fanpage: https://www.facebook.com/krasnobrodzkigospel).

Koncert religijno-patriotyczny realizowany dzięki programowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”. www.lubelskie.pl