Search for:
#MŁODZI MAJĄ GŁOS!

Chcesz kształtować umiejętności dziennikarskie w dziedzinie aktywności obywatelskiej i społecznej poprzez realizację autorskich radiowych audycji społeczno-obywatelskich na rzecz mieszkańców lokalnej społeczności?

Weź udział w Projekcie
„#MŁODZI MAJĄ GŁOS!”

Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu zaprasza młodzież w wieku 13 – 15 lat, uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio w Zamościu do udziału w projekcie pn. „#Młodzi mają GŁOS!”.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Projekt skierowany jest do 20 osób w wieku 13-15 lat, uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio w Zamościu.

Ilość osób do udziału w zadaniu: 20 (2 grupy po 10 osób)

Termin realizacji działań: sierpień 2021 r. – czerwiec 2022 r.

 

Projekt będzie obejmował następujące działania:

  • warsztaty z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego i społecznego;
  • szkolenia z zakresu pracy i działań wolontariackich;
  • warsztaty z zakresu sztuki mówienia, emisji głosu, interpretacji tekstu;
  • warsztaty z zakresu pisania scenariuszy, obsługi mikrofonu, obróbki i zapisu dźwięku;
  • realizacja 36 audycji społeczno-obywatelskich w ramach Radiowego Klubu #Młodzi mają GŁOS!

Każdy uczestnik weźmie udział:

  • w 8 godzinach warsztatów dotyczących edukacji obywatelskiej i społecznej;
  • w 8 godzinach szkolenia wolontariackiego;
  • w 16 godzinach warsztatów z zakresu dziennikarstwa radiowego
    pn. “Sztuka Mówienia”.

Formularze dostępne są poniżej:

 

“Wdzięczni za Wolność”

Koncert religijno-patriotyczny
realizowany dzięki programowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”.

Historia Polski naznaczona jest nieustanną walką o wolność. Nigdy Polski Naród nie przestał toczyć boju o niepodległość, wartości najwyższe i dobro przyszłych pokoleń. Rok 2020 stał się okazją do wspomnienia takich wydarzeń jak 102. rocznica Odzyskania Niepodległości, 100. rocznica Bitwy Warszawskiej czy chociażby 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

Z tej okazji Krasnobrodzki Gospel i Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu 19 grudnia 2020 r. organizuje koncert religijno-patriotyczny „Wdzięczni za wolność”. Ze względu na pandemię koncert będzie transmitowany on-line na YouTube, na kanale chóru Krasnobrodzki Gospel (link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCNe_8dnvK2FJ6uclL7Wrhyw). Koncert realizowany będzie w Tomaszowskim Domu Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski.

Krasnobrodzki Gospel wraz z muzykami zaprezentuje współczesne utwory o tematyce religijnej i patriotycznej. Koncert przerywany będzie filmami dotykającymi tematyki Odzyskania Niepodległości, Bitwy Warszawskiej a także narodzin świętego Papieża Polaka, który odwiedził Zamość w 1999 roku. Ponadto przedstawione zostaną urokliwe zakątki Roztocza, które niejednokrotnie związane były z walką o wolność.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Zapraszamy wszystkich także do śledzenia fanpage chóru Krasnobrodzki Gospel, gdzie na bieżąco będziemy przekazywać informacje dotyczące koncertu (link do fanpage: https://www.facebook.com/krasnobrodzkigospel).

Koncert religijno-patriotyczny realizowany dzięki programowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”. www.lubelskie.pl